KILARGO IS0511T6300014 3000MM DARK BROWN 6MM FIN
KIS0511T6300014 3000MM DB FIN SEAL  (SILVER)
This rigid PVC base seal has co-extruded flame retardant, twin flexible smoke and acoustic fins. It fits quickly and easily into a nominal 3mm (wide) by 5mm (deep) interference fit groove.
If you require assistance with your selection please contact us either by email or phone.
Smoke.pngAmbient (cold) Smoke
Smoke.pngMedium Temp Smoke Proof
Sound.pngNoise - Acoustic
Messure Volume.pngEnergy,Draught and Dust
Weather Proof
Fire.pngFire (approved) New Zealand NZS 4520 and NZ Building Code Compliance Document C.
Length - 3000mm
Available Finish - Dark Brown
FOR RELATED PRODUCTS REFER BOTTOM OF PAGE
KLIS0511T6300014 3000MM DB KL 9470511300014 KILARGO IS0511T6300014 3000MM DARK BROWN 6MM FIN
  • Unit:
    Each
  • Application:
    Energy Draughts And Dust,Cold Smoke,Medium Temp Smoke,Fire Approved,Acoustic
  • Function:
    Door Frame Or Perimeter Seals
  • Finish:
    Dark Brown
  • Overall Length:
    3000mm
  • Mounting:
    Screw Fix
  • Returns Policy:
    Non Returnable Item
Each Energy Draughts And Dust,Cold Smoke,Medium Temp Smoke,Fire Approved,Acoustic Door Frame Or Perimeter Seals Dark Brown 3000mm Screw Fix Non Returnable Item Non Returnable Item